פורום המדרשות התורניות לבנות

מדרשת טהר

ראשי > המדרשות > מדרשת טהר

מדרשת טהר היא בית חם לבנות שמבקשות להתעלות ולהתפתח מבחינה רוחנית, להתחבר לה' יתברך ולתורתו הקדושה מתוך חיבור עמוק, אמיתי ומעשי בכל צדדי האישיות.

בדיבוק חברות יחד עם אוירה חמה וחסידית
ובחיבוק של קהילה גדולה ותוססת,
נותנת המדרשה בעז''ה את הכוחות לגדול ולצמוח מתוך אהבה
לגלות את האני הפנימי המיוחד של כל אחת,
וללמוד איך להאיר דרכו את כל שבילי החיים העתידיים שלך
בהקמת בית, בהשפעה על הסובב אותך וקירוב לבבות כל עם ישראל.

ראש המדרשה: בנשיאות הרב שמואל טל שליט"א. ראש המדרשה: הרב אילון שריג

כתובת: ת.ד.171 יד בנימין

טלפון: נורית 050-8684096
שיר 08-8693221

דוא"ל: tohar088693221@gmail.com

המסלול המלא:

מדרשה מלאה לבנות הכוללת בתוכה ימי לימוד בנושאים שונים ומגוונים כגון: הלכה, הלכות המועדים, הלכות שבת, כשרויות, פרשת שבוע, נ"ך, האדמו"ר מפיאסצנה, אורות התשובה, חסידות, אמונה ועוד…

במערכת השבועית כלולה פעילות עם אם הבית מידי שבוע וסדנאות שונות.

מהווי המדרשה:

נסיעות וסיורים בעקבות השיעורים הנלמדים – כפעם בחודש המדרשה יוצאת לפעילות חוץ בעקבות נושאים אותם למדנו בחודש האחרון. הנסיעה משלבת סיור עם פעילות, שיעור בנושא וארוחה יחדיו.

התוועדויות – "גדולי ישראל"

בימי פטירה של גדולי ישראל משתדלת המדרשה לערוך התוועדות שעוסקת בדמותם יחד עם שיר וניגון.

שבתות מדרשה

אחת לחודש המדרשה מקיימת שבת בה כל בנות מדרשת טהר נמצאות. במהלך השבת סועדות בנות המדרשה ביחד בשיר ובזמרה תוך אמירת דברי תורה והפעלות שונות. שיעורים מיוחדים ניתנים במדרשה במשך השבת. והשמחה נגמרת במוצאי שבת בסעודת מלווה מלכה בשיר ובניגון של כל המדרשה עד השעות המאוחרות של הלילה.

חגים בחוויה משותפת במדרשה

הרבה מן החגים אנו זוכים לעבור ביחד בחוויה מיוחדת: תפילות הימים נוראים, יום הכיפור תפילה מרוממת בהיכל הישיבה, בסוכות אנחנו עורכים שמחת בית השואבה יחד עם רבני המדרשה בסוכה, בחנוכה כל ערב יש הדלקת נרות בביתו של רב אחר ולאחר מכן פעילות מיוחדת, בט"ו בשבט אנחנו עורכים סדר ט"ו בשבט עם למעלה מ-70 מינים של פירות, בפורים אנחנו עושים מסיבת ריקודים ושמחה עד השעות הקטנות של הלילה וכדומה.

צוות מדרשת טהר משתדל לפעול בשעות היום והלילה וללוות את הבנות תוך קשר צמוד ועזרה לכל אחת בהתפתחות האישית שלה. הצוות רואה בבנות המדרשה כמשפחה אחת גדולה שלו.

חז"ל גילו לנו שהתורה לא ניתנת אלא בתדר של אהבה כפי שכתוב על עם ישראל שחנה תחת הר סיני כאיש אחד בלב אחד ומתוך זה קיבל הוא את התורה. מתוך כך המדרשה מאמינה שהצורה בה זוכים ללמוד תורה חייב להיות מתוך דיבוק חברות וקשר חם ועמוק בין הבנות. ולכן ישנה השקעה רבה בהווי החברתי של הבנות תוך עשיית פעילויות שונות במשך כל השנה.

תכנית אלול במדרשת טהר כוללת את התכנית הגדושה המלאה, בנוסף לפעילויות ייחודיות לחודש אלול, מסע תשובה, התוועדות ושבתות מיוחדות.