פורום המדרשות התורניות לבנות

מדרשת לינדנבאום

ראשי > המדרשות > מדרשת לינדנבאום

ראש המדרשה: הרב אהד טהרלב

כתובת: לייב יפה 51 ירושלים 93390

טלפון: 026710043

דוא"ל: mlisrael@ots.org.il

מדרשת לינדנבאום – היא חלוצת הדרך בלימוד תורה לנשים ולבנות, ממוקמת בירושלים,
והראשונה שהתקיים בה לימוד גמרא מעמיק ומסודר לנשים בסגנון ישיבתי.
מדרשת לינדנבאום – זהו בית מדרש תוסס לנשים בגילאים שונים ומכל העולם.
במדרשת לינדנבאום – מגוון תכניות המיועדות לרוצות להעמיק את עולמן הרוחני והידע שלהן בתלמוד, תנ"ך, הלכה ומחשבה. דגש מיוחד מושם על העמקת שורשי האמונה והתודעה היהודית תוך מפגש עם קשת רחבה של דעות וגלריה מרהיבה של סגנונות ודמויות תורניות במטרה לטפח ולפתח נטיותיה האישיות של כל לומדת. התכניות מקנות מיומנויות בלימוד עצמי ובחברותא, תוך השתתפות מעבר למגוון רחב של שיעורים גם בימי עיון, סיורים, שבתות משותפות והווי חברתי עשיר.

 

תכנית הדס –  תכנית המשלבת לימוד תורה מעמיק רחב ומגוון עם שירות צבאי בחיל החינוך ,חיל המודיעין ובחיל האוויר. הבנות משרתות בצבא בקבוצה במסגרת גרעין "הדס" המלווה ע"י צוות המדרשה באופן עקבי.  הליווי כולל "פגש" אחת לשבועיים, שיעור ומפגש עם הבנות בבסיסים הצבאיים מדרומה של הארץ ועד לצפונה.

תכנית תושי"ה  מיועדת לבנות המסיימות תיכון ועומדות לפני השירות הלאומי או הצבאי שלא במסגרת גרעין "הדס.

תכנית ברוריה  שנת לימוד תורה לבוגרות שירות לאומי או צבאי המעוניינות לבסס את תפיסת עולמן הרוחנית וההלכתית ורוצות להעמיק ולהרחיב את הידע.

תכנית מדראשית – תכנית בת עשרה שבועות ובה הכנה תורנית, מנטאלית וממוקדת לבת הדתית המתגייסת לצה"ל

המכון למנהיגות הלכתית – מיועדת לנשים בעלות רקע מעמיק ורחב בתלמוד ובהלכה. הלומדות עוברות הכשרה מקיפה בתכנית הלימודים הקלאסית של לימודי רבנות.

בוקר לימוד לנשים – מתקיים בימי רביעי בשבוע ובמסגרתה שיעורים בתנ"ך, חסידות וגמרא. מיועד לנשים בכל גיל המעוניינות לטעום ולהתפתח בעולמה של התורה.