פורום המדרשות התורניות לבנות

מדרשת שיל"ת

ראשי > המדרשות > מדרשת שיל"ת

מדרשת שיל"ת הוקמה בשנת תשס"ב בשכונת אלוני שילה (על שם שילה לוי ז"ל אשר נפל באסון המסוקים) אשר בקרני שומרון.
המדרשה נקראת בשמה שיל"ת משתי סיבות: על שם שמו של הישוב אלוני שילה, ועל שם דרכה של המדרשה "שויתי ה' לנגדי תמיד" ר"ת שילת.

ראש המדרשה: הרב שי גרין

כתובת: אלוני שילה, קרני שומרון

טלפון: 097451135, 052-4767179

דוא"ל: mshilat@gmail.com

התוכן הרוחני-תורני

נושאי המדרשה רבים ומגוונים:

הדגש- חיבור לחיים, מתוך נתינת כלים נכונים ומדוייקים.

  • לימוד הלכה- הלכה היא הבסיס לעבודת ה'. עבודת ה' איננה יכולה להסתפק בעצימת עיניים ובהרמת ידיים כלפי שמיא. בנינו תוכנית המקיפה את עולמה ההלכתי של אשה: תפילה, ברכות, צניעות, שבת כשרות וכו'. אנו מתמקדים בשני דברים: גם ידע, וגם העולם הפנימי של הדברים.
  • לימודי אמונה- ללא ספק המציאות המורכבת בה שרוי עם-ישראל מיוחדת במינה ומצריכה כוחות נפש ותעצומות מחד גיסא ודרך ברורה עם מטרות ושאיפות מאידך גיסא כדי להמשיך בדרך שאנו מאמינים בה. בשנה זו אנו בונים בנין אמוני ורוחני שיהווה גם דרך וקריאת כיוון וגם עמוד שדרה רוחני מול התמודדויות היום יום.
  • הדרכה והכנה להקמת המשפחה והבית היהודי- אנו רואים בבניין הבית גם צורך גדול וגם שליחות מיוחדת בשנה זו הבנות עוברות סדנא שנתית גם תורנית וגם מקצועית. את ההדרכה של חז"ל הבנות משלבות עם קבלת כלים אמיתיים שיעזרו להם בראש ובראשונה להכיר את עצמן ולאחר מכן לבחור בן זוג, לפתח זוגיות אמיתית ולבנות בית נאמן בישראל.

רגע לפני שאת יוצאת לחיים… תעצרי, תתבונני, תלמדי ותאספי כלים, תתחברי לעצמך ולאמת של חייך, ותחזרי ממקום אחר למירוץ של החיים

המודל החינוכי-

המדרשה משקיעה מאמצים הן כספיים והן בכח אדם כדי שכל בת תקבל את ההדרכה האישית והכוונה במציאת הדרך הייחודית לה, בחיים בפרט ובעבודת ה' בכלל.

למדרשה פחות חשוב  באיזו מדרגה רוחנית מתחילים את המהלך, חשוב יותר כיצד מסיימים אותו וממשיכים הלאה.

המדרשה מחפשת בנות עם שאיפות והמון רצון בעבודת ה', בנות שמבינות ששנה זו היא שנת שליחות בשביל עצמן ולאחר מכן גם בשביל עמ"י.

שנה זו איננה קלה והיא מצריכה מסירות נפש ולעיתים ויתור על דברים אחרים, אך בסופה היא מלאה בסיפוק רוחני ואישי והיא נותנת כלים רוחניים למטרות האישיות והכלליות של כל בת הלומדת במדרשה.

בשנה זו תרגיש כל אחת שהיא עולם בפני עצמו ואף תקבל את היחס וההכוונה המתאימים, אך במקביל היא תהיה חלק מקבוצה ומחבורה שהמכנה המשותף שלהן עוזר להרגיש  את הביחד  והמחויבות ההדדית כלפי כולן.


שנת לימוד מלאה

בתוכנית זו מגיעות בנות לאחר שירות לאומי/צבאי ובמשך שנה  שבוע לאחר שבוע יושבות בבית המדרש  ולומדות תורה ובמקביל עסוקות בבניית אישיותן ובקניית כלים גם לחיים וגם לקראת הקמת בית.
בתוכנית זו לומדות כ- 45 בנות.

בראש התוכנית עומדת- הרבנית עידית שילה תושבת קרני שומרון.

  • בית מדרש להוראה– תוכנית זו מיועדת לסטודנטיות הלומדות הוראה במכללת אורות. בתוכנית זו משלבות הבנות את לימודי התואר ביחד עם לימוד מעמיק בבית המדרש, לימוד הבונה את אישיותן החינוכית וממלא את נפשם בכוחות רבים. תוכנית זו היא כיום וחצי בשבוע והיא מלווה אותם בכל 3 שנות לימודיהן.
    בתוכנית זו לומדות כ-65 בנות
    ראש התוכנית הוא הרב אהרון כהן רב הישוב יקיר.

 

  • יום לימוד נשים– בשנה זו החלה השנה ה-12 של ימי לימוד לנשים. תוכנית זו מיועדת למי שנפשה חפצה לעצור את מירוץ החיים ולמלא את עצמה ואת פנימיותה. ימי לימוד מתקיימים כל שבוע בימי שלישי בין השעות 8:30 ועד השעה 13. באלוני שילה.הנשים המגיעות (בגילאי 22-85!!) פוגשות מגוון של מרצים ורבנים הממלאים את נפשם.

 

  • תוכנית שילוב– תוכנית זו מיועדת לבנות שירות לאומי, סטודנטיות, או בנות שעובדות.