פורום המדרשות התורניות לבנות

המדרשה בר-אילן

ראשי > המדרשות > המדרשה בר-אילן

בית חם בלב הקמפוס.
המדרשה בבר אילן מאפשרת ללומדות בה לעצב את דמותן הרוחנית על ידי רכישת תשתית מוצקה ורחבה של ידע והתנסות בתחומי הלימוד התורני השונים. אנו מציעים לימודים תורניים מעמיקים בצד חתירה למצוינות אקדמית מדעית וחיבור חי ומשמעותי בין עולם האקדמיה לעולם התורה תוך התמודדות עם הקשיים והשאלות שמפגש כזה מזמן.
המדרשה מהווה בית חם בלב הקמפוס והתכניות השונות בנויות בדרך מגוונת המעודדת פיתוח יכולת למידה עצמית, מיצוי היכולת האישית ועיצוב תפיסת עולם במציאות מורכבת.

ראש המדרשה: ד"ר טובה גנזל

כתובת: אוניברסיטת בר אילן רמת גן

טלפון: 03-5318270

דוא"ל: biu.midrasha@gmail.com

טרום תואר – המדרשה מציעה לימודים לבוגרות שירות לאומי או צבאי המעוניינות בשנת מדרשה טרם השתלבותן בלימודים אקדמיים. הלימודים יוכרו כחלק מהחובות בלימודי יסוד לממשיכות בבר-אילן. האפשרות להשתלב בלימודים לפני התואר פתוחה גם בפני בנות שירות לאומי בשנתן הראשונה או השנייה.

קורסים במקביל לתואר האקדמי המדרשה מציעה מגוון לימודי יהדות כחלופה ללימודי יסוד הנדרשים בלימוד לתואר באוניברסיטה. 

תכניות במקביל לתואר האקדמי – המדרשה מציעה מגוון רחב מאד של תכניות – רבות מהן המזכות במלגה – ומותאמות לסטודנטיות הלומדות לכל התארים. מוצע מגוון רחב של תכנים ושל לימוד באווירת בית מדרש.

תכניות חדשות – בתשע"ז נפתחות במדרשה מספר תכניות חדשות.

תכניות לקהל הרחב – המדרשה פותחת את שעריה בפני כל ציבור הנשים ומזמינה את כל מי שחשקה נפשה בתורה לבנות לעצמה תכנית לימודים המתאימה לה.

תכנית ראשית – תכנית ייחודית המיועדת לתלמידות שאינן בעלות רקע דתי.