פורום המדרשות התורניות לבנות

מדרשת דניאלי

פורסם ב: 20:18 מאת הדסה חיימוביץ

מדרשת דניאלי- בני דוד הינה מדרשה ייחודית המכשירה בנות הנמצאות לפני שירות לאומי לקראת השירות ולקראת השלבים הבאים בחייהן. המדרשה מתמקדת בבניית עולמן האמוני-רוחני ומתוך כך לקיחת אחריות לאומית בכל מרחבי החיים.

הדגש הינו על בניית עולם רוחני רחב ומעמיק המאפשר קבלת אחריות פרטית וציבורית מתוך עולמה של תורה תוך כדי התחשבות באתגרי תקופתנו הגדולה אך מורכבת.

מדרשת דניאלי משתייכת למוסדות בני דוד בראשות הרב אלי סדן והרב יגאל לוינשטיין. בראש המדרשה עומד הרב שחר ורטמן.

אופי הלימוד:
תוכנית הלימודים במדרשה כוללת בתוכה מגוון רחב של נושאים העוסקים בבניין הנפש, בניין המידות, יסודות האמונה לאור אתגרי הדור והשעה ולימוד הלכה.

מתוך רצון לבנות אצל הבוגרות בניין אמונה רחב ומעמיק המשתדל לפתח תורת חיים, זיכוך המידות ויכולת רוחנית ונפשית להתמודד עם מורכבות אתגרי תקופתנו.

המדרשה מכשירה את הבנות ונותנת להם כלים לקראת השירות הלאומי והשליחויות הבאות בחייהן, כמו כן למדרשה חלק נכבד בהכוונת הבנות לשירות משמעותי תוך כדי ליווי אישי במהלך השירות ובכלל.

דרך הלמידה מגוונת הכוללת שיעורים כלליים, חבורות לימוד, חברותות עם נשות בני דוד, סדנאות ועוד .

פעילויות המדרשה והווי:
כחלק ממערכת השעות ישנם חוגים מובנים לבנות כגון: ריקוד, יצירה.שנת הלימודים גדושה בפעילויות חברתיות רבות – טיולים, סדנאות אוכל, התנדבויות בישוב, מפגשים בבתי הצוות ושבתות חווייתיות.

 

מדרשת שחרי

פורסם ב: 21:33 מאת הדסה חיימוביץ

מדרשת שחרי, מבית אולפנת עפרה, פותחת שעריה לבוגרות שרות לאומי וצבאי, לשנה של גילוי והעמקה, שנה של בניה אישית מתוך עמל משמח של תורה.

במדרשת שחרי – עבודת ה' המחברת בין הלכה למעשה, בין תורה לחיים ובין לימוד עיוני לחוויית הלב.

בואי למצוא את האות שלך בתורה מתוך לימוד בחבורה משמעותית הקשובה לאתגרי התקופה.

במדרשת שחרי תמצאי:

מקום לבניה וביסוס של עולם רוחני, אמוני והלכתי יציב, הבונה ברוח תורת הרב קוק ותורות החסידות גשר חי בין מח ללב, בין לימוד למעשה ובין תורה לחיים.

בית המדרש במדרשה מבקש להיות מקום המאפשר ללמוד ולהעמיק בתנ"ך, במדרש, במחשבה, בחסידות ובהלכה. תוך שימת דגש על מציאת האות האישית של כל בת בתורה, ורכישת כלים ללמידה עצמאית מתוך רצינות ומחויבות.

תוכנית בית המדרש בנויה ממרחבי זמן של למידה משותפת של כל החבורה במחויבות ובקביעות וממרחבי זמן בהן כל בת תלמד על פי  בחירתה האישית.

בית המדרש מבקש להיות בעל חלונות גדולים ורחבים לעולם – קשוב ומגיב לאתגרי החיים ובונה כלים להתמודדות בריאה.

הצוות החינוכי של המדרשה נמצא כדי ללוות כל בת בבניית דרכה מתוך הקשבה גדולה לעולמה הפנימי, בבניית תוכנית אישית, בשיח אישי קבוע ומתמשך על התקדמות וקשיים בחשיבה בלימוד משותף.

המדרשה היא מקום של לימוד וחוויה הפותחים את הלב ובונים עולם פנימי, חי ושמח של עבודת ה'.

בשגרת היומיום של המדרשה ישנו מקום נרחב לתפילה, לניגון, ליצירה ולכתיבה.

מיקום המדרשה:

מדרשת שחרי נמצאת בישוב עפרה, מרחק כחצי שעה מירושלים וכ-20 דקות מאריאל.
ישנה תחבורה ציבורית ישירה מירושלים, אריאל ומודיעין.

מדרשת שילת, קרני שומרון

פורסם ב: 9:56 מאת הדסה חיימוביץ

DSC_0751

מדרשת שובה

פורסם ב: 15:35 מאת yaaray

שובה פלייר

מדרשת שירת חברון

פורסם ב: 8:50 מאת yaaray
מדרשת שירת חברון –
בואי לגלות את עצמך בעיר האבות, סמוך למערת המכפלה, באווירה מיוחדת, שלווה ומכילה, להטעין את עצמך בערכי נצח ולבנות חיים של תורה ואמת, יחד עם חבורה משפחתית, שמחה ושותפה לדרך…

 

בית המדרש מגדל עוז

פורסם ב: 8:48 מאת yaaray
יעדי החזון מושגים דרך הלימוד האינטנסיבי והמעמיק ואורח החיים הרוחני – קיומי הבא לידי ביטוי בחיי היומיום הכוללים תפילה, חגים ושבתות בבית המדרש.
ההתפתחות הלימודית בבית המדרש נעשית בלימוד עצמי ובלימוד בחברותא על ידי רכישת כלים ומיומנויות למידה במקצועות התורה השונים, מתוך מפגש ישיר עם הספרים והמקורות. במקביל ללימוד העצמי מתקיימת מערכת ענפה של שיעורים בנושאים מגוונים הניתנים על ידי רבנים ומורים מובילים בתחומם.
הגדילה הרוחנית בבית המדרש מתקיימת מתוך דרישה אישית וקהילתית להשקעה בתפילה, בקיום מצוות, במידות ובשמירת הלכה.
תוכנית הלימודים כוללת גמרא, תנ"ך הלכה ומחשבת ישראל, זאת לצד מערכת החינוך החברתי המשלימה, הכוללת שבתות, טיולים, ימי עיון, חגים ואירועים הנחגגים במשותף, בתוך קהילת בית המדרש. האווירה המיוחדת הנוצרת סביב שבתות וחגים בבית המדרש וכוללת שיחות, תפילות ושירה משותפת, מאפשרת מרחב שמתוכו ניתן לגדול ולהתפתח בתחומים שבין האדם למקום ובין האדם לחברו.
תקוותנו היא כי מתוך הלימוד הרציני והמעמיק, הכנות והנכונות הרוחנית להיכנס לתוך עולם שבמרכזו נמצאת עבודת ה', תהיה שנת בית המדרש משמעותית ומעצבת, ותהווה מנוף לחיי תורה ונתינה לעם ישראל.
לימודי בית המדרש הינם לשמה ולכתחילה לא ניתנת עליהם הכרה כלשהיא. במוסדות חינוך רבים (אונ' בר אילן ומכללות למיניהם) ניתנת לעיתים הכרה רטרואקטיבית על בסיס אישי הכרה תמורת אישור לימודים וחלק מהשיעורים מוכרים כשיעורים אקדמיים.

מדרשת בינת

פורסם ב: 8:43 מאת yaaray