פורום המדרשות התורניות לבנות

מדרשת טל

פורסם ב: 12:18 מאת yaaray

מדרשת שירת חברון

פורסם ב: 8:50 מאת yaaray
מדרשת שירת חברון –
בואי לגלות את עצמך בעיר האבות, סמוך למערת המכפלה, באווירה מיוחדת, שלווה ומכילה, להטעין את עצמך בערכי נצח ולבנות חיים של תורה ואמת, יחד עם חבורה משפחתית, שמחה ושותפה לדרך…

 

מדרשת נשמת

פורסם ב: 8:49 מאת yaaray

נשמת, המדרשה הגבוהה ללימודי תורה לנשים ע"ש ג'יני שוטנשטיין, נוסדה בכדי לאפשר לימוד תורני גבוה לבנות מתוך אהבת תורה ויראת שמיים. המדרשה שואפת ללימוד מעמיק בכל ענפי התורה- גמרא והלכה, תנ"ך ומחשבת ישראל- כדי לפתח את האישיות מתוך עולמה של תורה.

מתוך אידיאולוגיה של חיבור לעם ישראל, המדרשה והבנות פועלות בשכונת פת הירושלמית אשר בתוכה שוכנת המדרשה. במרכז השבוע מתקיים "בית מדרש חברתי" לגיבוש מענה תורני לנושאים ציבוריים-עכשוויים.

בואי לבקר ולהתרשם!

מדרשת נשמת היא קהילה לומדת, חדורת ערכי תורה, הרואה בלימוד את המפתח להתפתחות בעבודת ה' וצמיחה רוחנית, וכן לפיתוח האישיות מתוך עולמה של תורה. המדרשה רואה חשיבות רבה בהכשרת לומדות בעלות יכולת תורנית גבוהה, אשר תוכלנה לתרום תרומה תורנית-נשית ייחודית לחברה ולמדינה. המדרשה קשורה בקשר חי עם שכונת פת הירושלמית אשר בתוכה היא שוכנת. כמו כן במדרשה תוכניות שונות של תלמידות מהארץ ומחו"ל המהוות קהילה מגוונת ומיוחדת.

מכון ראשית – המדרשה במעון

פורסם ב: 8:48 מאת yaaray

מכון אורה

פורסם ב: 8:48 מאת yaaray

 

בית המדרש מגדל עוז

פורסם ב: 8:48 מאת yaaray
יעדי החזון מושגים דרך הלימוד האינטנסיבי והמעמיק ואורח החיים הרוחני – קיומי הבא לידי ביטוי בחיי היומיום הכוללים תפילה, חגים ושבתות בבית המדרש.
ההתפתחות הלימודית בבית המדרש נעשית בלימוד עצמי ובלימוד בחברותא על ידי רכישת כלים ומיומנויות למידה במקצועות התורה השונים, מתוך מפגש ישיר עם הספרים והמקורות. במקביל ללימוד העצמי מתקיימת מערכת ענפה של שיעורים בנושאים מגוונים הניתנים על ידי רבנים ומורים מובילים בתחומם.
הגדילה הרוחנית בבית המדרש מתקיימת מתוך דרישה אישית וקהילתית להשקעה בתפילה, בקיום מצוות, במידות ובשמירת הלכה.
תוכנית הלימודים כוללת גמרא, תנ"ך הלכה ומחשבת ישראל, זאת לצד מערכת החינוך החברתי המשלימה, הכוללת שבתות, טיולים, ימי עיון, חגים ואירועים הנחגגים במשותף, בתוך קהילת בית המדרש. האווירה המיוחדת הנוצרת סביב שבתות וחגים בבית המדרש וכוללת שיחות, תפילות ושירה משותפת, מאפשרת מרחב שמתוכו ניתן לגדול ולהתפתח בתחומים שבין האדם למקום ובין האדם לחברו.
תקוותנו היא כי מתוך הלימוד הרציני והמעמיק, הכנות והנכונות הרוחנית להיכנס לתוך עולם שבמרכזו נמצאת עבודת ה', תהיה שנת בית המדרש משמעותית ומעצבת, ותהווה מנוף לחיי תורה ונתינה לעם ישראל.
לימודי בית המדרש הינם לשמה ולכתחילה לא ניתנת עליהם הכרה כלשהיא. במוסדות חינוך רבים (אונ' בר אילן ומכללות למיניהם) ניתנת לעיתים הכרה רטרואקטיבית על בסיס אישי הכרה תמורת אישור לימודים וחלק מהשיעורים מוכרים כשיעורים אקדמיים.

מדרשת הרובע

פורסם ב: 8:45 מאת yaaray

 

IMG-20220830-WA0046        IMG-20220830-WA0048       IMG-20220830-WA0043        IMG-20220830-WA0042

IMG-20220830-WA0049IMG-20220830-WA0050