פורום המדרשות התורניות לבנות

מדרשת אהובה, מגדל העמק

פורסם ב: 17:45 מאת fmidrashot

 

המדרשה שלנו…
מדרשה תורנית באווירה ביתית וחמה, לאור תורת הרב קוק, חסידות וכל חכמי הדורות, ששמה דגש על בניית חבורה עובדת ה' מתוך אהבה ושמחה, ועל לימוד תורה של דור הגאולה, תורה שנוגעת בכל חלק בחיים ושואפת לבנות קומה רוחנית לקראת בניית בית שמחובר לתורה ולעבודת ה', לעם ישראל ולגאולה, מתוך יראת שמיים וחיבור למסורת הדורות.
השאיפה שלנו במדרשה היא להאיר את נקודת הקשר והאהבה ששוכנת אצלנו עמוק בלב, בינינו ובין ה' יתברך. שכל בת תדע כמה היא אהובה, וככה בעזרת ה' תוכל להאיר את העולם באהבה

כל מה שתרצי לדעת…

המדרשה מתאימה לבנות שירות לאומי במגדל העמק או בסביבתה – עפולה, נוף הגליל, יקנעם ועוד ועוד. כמו כן, לסטודנטיות  או אחרות שגרות באזור (במדרשה אין מגורים).

המדרשה ממוקמת בלב העיר, במקום מרווח ונעים, ונוח מבחינת תחבורה.

המדרשה פועלת שני ערבים בשבוע, בימי ראשון ורביעי, בין השעות 19:00 – 22:00.
ימי ראשון – ארוחת ערב משותפת, לימוד בחבורה ושיעור.
ימי רביעי – שני שיעורים.

עלות חודשית: 200 ₪

השיעורים שלנו…

חבורת לימוד בעבודת ה' – אנחנו לומדות נושאים שונים בעבודת ה' שנוגעים לחיי היומיום ממש, וביחד מנסות לחבר את התורה ואת החיים, להכניס את ה' כמה שיותר אלינו פנימה ולכל דבר בחיינו. הלימוד הוא של כולנו יחד, כל אחת מוסיפה, שואלת, עונה ויכולה להביא את עצמה ואת עולמה לתוך הלימוד. לנו במדרשה, החבורה היא חשובה מאד כי היא בונה קשר מעבר לקשרים הרגילים היומיומיים שאליהם אנחנו רגילים, היא מפתחת שיח עמוק ופנימי, ומצמיחה בנו יכולת לימוד עצמי, חשיבה והתבוננות פנימה.

"התורה הגואלת" – הרב דני ציוני – עם הרב דני אנחנו עוסקות בסוגיות כלליות של העם, של הדור ושל תהליכי הגאולה. השיעור הזה נותן מבט גבוה ועמוק על המציאות, לפי דרכו של הרב קוק זצ"ל וגדולים אחרים. השיעור תמיד מתובל בסיפורים מעניינים שהרב מספר מהחיים, ותמיד גם דואג להזכיר צדיקים שונים ומגוונים.

"יפה כלבנה" – בלהה שוורץ – עם בלהה אנחנו עוסקות בעולמה של האשה. עבודת ה' המיוחדת של האשה, סוגיות של מידות, תפילה, קרבת ה', חיבור לעצמי, יופי פנימי וחיצוני, צניעות ועוד, וכמובן גם הכנה לבית יהודי וקשר בין איש ואשה. השיעורים עם בלהה פותחים עולם עשיר שלא תמיד מכירים לפני כן, ומעוררים חשיבה יהודית מקורית ופשוטה.

"בדרך החסידות" – הרב שניאור קץ  – עם הרב שניאור אנחנו לומדות סיפורי מעשיות של רבי נחמן ופרשת שבוע על פי ספרי החסידות. הרב לוקח רעיונות חסידיים מהותיים ומלמד אותם בצורה שווה לכל נפש שמאפשרת חיבור של הסיפורים ושל הרעיונות לעבודת ה' הפרטית של כל אחת, ולמציאות הכללית של עם ישראל בדורנו. השיעורים תמיד נוגעים למציאות העכשווית ונוגעים באקטואליה.

 

חוץ מהלימוד הקבוע המתקיים בכל שבוע, יש לנו ערבים ואירועים מיוחדים סביב מעגל השנה.
כל ראש חודש אנחנו מתארחות אצל משפחות במגדל העמק ל"בית חם" – סעודת ראש חודש עם לימוד, באווירה ביתית ומחבקת.

הווי חברתי – האווירה במדרשה היא ביתית וחמה, בעז"ה בערך כ12 בנות, כך שממש יש מקום לכל אחת להיות חלק פעיל ומשמעותי בקבוצה. כל שבוע זוג אחר אחראי להכין ארוחת ערב, שזה ממש מוסיף לאווירה ולכיף. גם השיעורים מתנהלים באופן כזה שהבנות מאד שותפות, שואלות, מביעות את דעתן, מבררות. יש שיח פתוח ונעים.

צוות המדרשה…

הרב שניאור קץ – ראש מוסדות נחלת ישראל במגדל העמק (שבהם- ישיבה תיכונית, ישיבה גבוהה, אולפנת תפארת, ומדרשת אהובה). מלמד תורה על דרך הרב קוק וחסידות, תורה גדולה ששואפת לחבר את האדם לחסד ולחיבור ואהבת כל יהודי.

הרב דני ציוני – ר"מ בישיבה התיכונית נחלת ישראל.

הרב אמיתי נסימי- שיעור הלכה

בלהה שוורץ – לימדה במדרשות שונות ונשים מרקעים שונים ומגוונים, בעלת סגנון ייחודי ומרתק בתורה ובעבודת ה'.

רכזת המדרשה – שירה שנקולבסקי

 

מהנעשה במדרשה – אירועים מיוחדים שהיו לנו בשנה שעברה.

את השנה התחלנו בשיעורים מיוחדים לחודש אלול, ובח"י אלול היה לנו אירוע גדול לנשים בשיתוף אולפנת תפארת ועוד גורמים בעיר לכבוד יום הולדתו של הבעל שם טוב מייסד החסידות, התוועדות עם הרבנית רחל בזק בליווי שירים וניגונים.
בחנוכה היה לנו ערב לימוד גדול בשיתוף הגרעין התורני בעיר, באו הרבה נשים כדי להכניס עוד אור הביתה…
בט"ו בשבט ערכנו סדר ט"ו בשבט מלא בכל טוב הארץ, בסיפורים, בניגונים, בברכות ובתפילות.
לכבוד פורים – למדנו על הסודות הפנימיים שבתוכנו ששואפים להתגלות, וביטאנו על מסכות את הלימוד…
נוסף על כך, עשינו ערב לימוד עם שני שיעורים נשיים במיוחד, עסקנו בזווית הנשית של פורים, דרך דמותה של אסתר המלכה.
לקראת פסח, עשינו יחד עם הגרעין התורני ערב לימוד עם שיעורים מגוונים.

אחד השיאים של השנה היה שבת מדרשה בקרית ארבע. ירדנו לקבלת שבת במערת המכפלה, ערכנו סעודות שבת מלאות שירה ותורה באווירה שמחה במיוחד, עשינו סיור בחברון ושמענו שיחות מנשים מדהימות ומעוררות השראה בעיר האבות! ב"ה היה מדהים!

מדרשת 'תכלית' עכו

פורסם ב: 22:30 מאת הדסה חיימוביץ

בואי איתי אל הגליל

מדרשת תכלית הוקמה מיסודה של ישיבת ההסדר עכו ע"י הרב יוסי שטרן ברוח ישיבות מעלות– עכו, בהכוונת הרב יהושע ויצמן

הרוח היא הגישה הכלל ישראלית. ללכת על בטוח בראש פתוח – השילוב הנכון של תורת הדורות השורשית והעמוקה עם הפתיחות במחשבה לאמונת הדור, וההתאמה האישית לנפשות הפועלות.

במדרשה תפגשי בית לימוד רגיש וקשוב שמבקש לחזק את היסודות האישיים שלך, ולאפשר לך מרחב צמיחה.
זוהי מדרשה ארצישראלית שבה לימוד התורה העמוק מפיק ממך את המעיין הנובע שישקה וישפיע טוב על חייך בהווה ובעתיד.

לימוד התורה מתקיים תוך שילוב של לימוד עצמאי מונחה בחברותות ומגוון שיעורים ומפגשי לימוד, זהו לימוד נוגע רלוונטי ומחובר. תוכלי ללמוד את עצמך דרך לימוד התורה, ולחבר עולמות של בניין אמונה, לימוד תנ"ך, גמרא רכה, חסידות עכשווית, יצירה בפרשת השבוע, עיון תפילה והלכה מעשית.

תכלית הלימוד שיהיה מברר ומעמיק את הזהות, ויגיע לידי התממשות באורח החיים.

 

בית המדרש- את בית המדרש שלנו מובילות נשים שידן רב להן בלימוד תורה נשי המתחדש בדור האחרון, ונשות הגליל המביאות עימן שאר רוח ועולם עשיר של יצירה רוחנית, מתוך ניסיון רב שנים, יחד עם צוות רבנים ייעודי מישיבות ההסדר בגליל

צוות המדרשה- בראשות עפרה שטרן – אשת לימוד וחינוך מזה 25 שנה, שהעמידה תלמידות הרבה, אמא ל8 ילדים, מומחית בהנחיית קבוצות, מאמנת אישית, עוסקת בחינוך ולימוד תורה ובעיקר בשילוב ביניהם ברוח טובה ושמחה.

הצוות הנמרץ והמגוון, כולל רבניות בוגרות תוכניות לימוד מעמיקות במדרשות נשמת, מגדל עוז, אלוני שילה ועוד. יחד הן בונות מרחב נעים ומאפשר שבו תכול כל אחת להיבנות מהמקום בו היא נמצאת.

 

התפתחות אישית- במדרשת תכלית יש מקום לתהליך פנימי של  פיתוח כישרונות, יכולות, חשיבה וביטוי רגשי. תוך שילוב שיח אישי, סדנאות בתחומים שונים כגון סדנאות כתיבה, יצירה, עמידה מול קהל, חשיבה הכרתית ועוד מיומנויות והתנסויות לאורן החיים האישיים, הזוגיים המשפחתיים והקהילתיים  – יקבלו משמעות רעננה ונתיבי הגשמה.

ליצור קול, קהילה ומנהיגות-

בעידן אינדיבידואלי כשלנו, דווקא הנעה קבוצתית, יצירת קהילה ומנהיגות הם כמו מים רעננים לנפש כמהה. אנו מאמינות שצריך ללמוד, להתאמן ולשפר את היכולת של התקשורת הבין-אישית, העומק של השיח, הפתיחות, ובעיקר את ההצמחה השיתופית, תוך מימוש האיכויות האישיות.

לפיכך, יינתן דגש על אימון חברתי דרך הנחייה קבוצתית, העמקת קשב, למידה סביבתית הרצאות, סיורים ואירועי תרבות – כל אלו מוכוונים להקניית ארגז הכלים והכישורים שתצטרכי בבניית המסוגלות היוזמה והמעורבות החברתית שבסביבתך.

 

מפרי ידייך- להביא לידי מעשה

 

הלימוד במדרשה הוא בן שנה אחת, אבל אנו מבקשות תהליך שיהיה בר קיימא לחיים שלמים, שיש בהם לקיחת אחריות והובלה. לכן אנו מחברות את התובנות הרוחניות לעשייה ממשית. המעורבות בקהילה בעכו, הלימוד עם סטודנטיות חילוניות, לקיחת אחריות חברתית, כל אחת לפי המתאים לה, אין כמוהם כדי להטמיע את הערכים והאמונה בהוויה הממשית. וכל אשר תעשי תצליחי.

 

עכו- מקום שמוציא מאיתנו יותר

עיר קסומה ועתיקה על חוף הים, עם 5,000 שנות היסטוריה יהודית. עיר מעוררת השראה

מתחברים לשורשים ומשם נתחיל לצמוח.

לאחר נטישה של יהודים רבים את העיר בשנות ה-70 חלה התדרדרות במצבה הדמוגרפי והסוציו אקונומי.

נקראנו אל הדגל. זו אינה קלישאה, העיר צמאה לאמונה ותורה ציונית.

אנו מזמינים אותך להיות שותפה בהליך ממשי של גאולה, לבוא ולהתאהב בעיר היפהפייה הזאת, שילוב של שלווה כפרית עתיקה עם קצב עירוני מודרני. ובעיקר תחושת שליחות שבאה מתוך נעימות טבעית.

וגם – הגעה נוחה ובטוחה ברכבת

 

במדרשת תכלית בעכו

מספר מסלולים אפשריים-

 

1. "תוכנית מעיין" -שנה מלאה לפני שירות

2. "תוכנית "שחר"- שנה מלאה אחרי שירות

 

"תכלית + " למתעניינות בלימודי חינוך בהמשך תתאפשר הכרה בלימודים במדרשה כשנת לימודים אקדמית במכללת שאנן.

 

תוכניות שילוב:

3. "רוח צפונית" -שילוב עם שירות לאומי בצפון בשנה ראשונה או שניה

לימוד יום בשבוע במדרשה. הלימודים יכולים להיות מוכרים אקדמית לתואר בחינוך בחסות מכללת שאנן.

4. "מה התכלית" לבנות שרות בצפון הרוצות לשלב עם השרות גם לימוד תורה ושייכות לחבורת המדרשה

לפרטים ויצירת קשר :

054-988-7499

 

מדרשת "עורי צפון"-עכו

פורסם ב: 21:08 מאת הדסה חיימוביץ

 

א. כמה מילים על הרוח, האווירה והחזון של המדרשה

מדרשת "עורי צפון" שוכנת בעכו, סמוך לחוף הים. המדרשה קמה לפני 7 שנים במטרה להוות מקור תורה שיאיר בצפון בפרט ובעמ"י בכלל.

אנו במדרשה מאמינים שחיבור לתורה בונה ומגדל את הכוחות כולם, ונתינה אמתית צומחת מתוך בניין פנימי עמוק. הלימוד במדרשה ברוח תורת הרב קוק, מתוך חיבור להארת התורה בדורות מיוחדים אלו.

הלימוד באווירה שמחה חמה ומשפחתית, מתוך דיבוק חברות. במדרשה נלמדים בעומק לימודי אמונה, מידות, אישה בנין בית, פרשת שבוע, תנ"ך, חסידות ועוד.

ב. מהו סגנון הלימוד אצלכם?

סגנון הלימוד במדרשה הינו מעמיק ומחובר לחיים. הלימוד כולל שיעורים לצד חברותות, בירור שאלות וחיפוש תשובות בשיעורים וביניהם לצד הקשבה וקבלה מתלמידי חכמים.

ג. מהו סדר היום?

תכנית הוראה –

להעמיק בלימוד תורה, לצמוח ברמה האישית ולהצמיח את הדור הבא.

הצטרפי לסיירת איכותית של מחנכות שבדרך!

שלושה ימי לימוד בלבד לתואר ראשון בשיתוף עם מכללת "אורות ישראל".
ליווי והכוונה של צוות המדרשה,
תואר בחבורה חמה ואיכותית שגדלה יחד,
מגוון מסלולים ואפשרויות (דירה, מלגות ועוד)

מסלולי הלימוד –

תנ"ך + חינוך מיוחד/ בלתי פורמלי/ תושבע/
ארץ ישראל /היסטוריה/ לשון/ אנגלית/ מתמטיקה/ מדעים.

לפרטים וקביעת ראיון – נהורא – 0556809876
* אם לא נענית שלחי סמס/ ווטסאפ 🙂

קישור להרשמה לימים הפתוחים –

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeM4zmAMnxiIggHMDaYFzPtOzDlG_usg4A3LY8QTkkhFwXU_A/viewform?usp=pp_url

 מדרשת שילוב לבנות שירות –

תכנית 4 ערבים בשבוע של לימוד בחבורה. בכל ערב 4-3 שיעורים/ חבורות לימוד, א. ערב שיח ומפגש. 6 שבתות בשנה, ימי עיון ואירועים לקראת חגים, א. ערב משותפת, ליווי ומקום לקשר עם צוות המדרשה

מגורים בדירות המרש

התכנית פתוחה גם לסטודנטיות ובנות עובדות.

לפרטים נוספים ותאום ביקור במדרשה היכנסי לקישור

https://forms.gle/pc9BEeRXSiuRYAcG9

לכל שאלה מוזמנת לפנות בשמחה – אמונה0584999334

קישור לסרטון מדרשת שילוב : https://youtu.be/GyPplDMGMRM

 תכנית שמיניסטיות – ימי שני בערב אחת לחודש. ערב של לימוד ובניין בשנה של סיכום ומבט קדימה. בכל ערב שלשה שיעורים: הרבנית עידית איצקוביץ'/ נשים בתנ"ך, הרב בן ציון ליבוביץ/ סיפורי מעשיות, שיעורים מתחלפים עם צוות המדרשה/ להתחדש עם החודש הקרוב. בנוסף ליווי של מדריכה ושל צוות המדרשה. וכיבוד קל. לפרטים והצטרפות – נהורה 0556809876

 

בוקר לימוד פתוח – כל יום שני, מ 9 בבוקר עד 19:00 בערב. חבורת לימוד ושיעורים בשיתוף עם תכנית ההוראה. מיועד לשמיניסטיות ומעלה. פתוח לכל בת שרוצה לשלב יום של לימוד תורה ומילוי מצברים קבוע. לפרטים והרשמה -נהורה 0556809876

 

ימי עיון ואירועים לקראת חגים –

רוצה שהחגים יאירו לך? רוצה להתחדש עם הזמן? במדרשה מתקיימים ימי עיון לקראת חגים ואירועים שונים (כמו הרקדה בערב פורים) הפתוחים לקהל הרחב.

לקבלת עדכונים בווצפ הצטרפי לקבוצה – https://chat.whatsapp.com/F0e5h2EULFvLFlmDxx2GWJ

לקבלת עדכונים במייל מלאי פרטייך – https://forms.gle/AKYNakSdaHBJiWLY9

 

 

מדרשת קיץ – שלושה ימים של מדרשה לבוגרות י' ו י"א בתשעת הימים / בתחילת אלול.

2. חברה ואווירה

א. כמה מילים על ההווי החברתי, פעילויות, שבתות ואירועים מיוחדים.

במדרשה אוירה חמה ומשפחתית, שמחה ומקבלת.
ישנן פעילויות מיוחדות סביב ראשי חודשים.
ימי עיון ואירועים סביב חגים (הרקדה בערב פורים, שבועות במדרשה, מסיבת חנוכה ועוד), יום טיול לירושלים, ערב אימהות ובנות ועוד.

ב. לאיזה סגנון בנות מתאימה המדרשה?

המדרשה מתאימה לכל בת שצמאה לקודש, ורוצה לגדול ולהבנות מתוך תורה.

 

3. שירות לאומי/צבאי

האם אתם מתאימים לבנות לפני /תוך כדי/ אחרי שירות?

במדרשה תכנית ערב פעם בחודש לשמיניסטיות, תכנית שילוב ערב לבנות שירות, סטודנטיות ובנות עובדות, מדרשת קיץ לבוגרות שישית שביעית, וכן אפשרות להשתלב ביום לימוד פתוח במדרשה אחת לשבוע.

4. תנאים פיזיים

א. מתי הוקמה המדרשה? המדרשה הוקדמה לפני 6 שנים.

ב. מיקום הישיבה ודרכי הגעה – דוד נוי 44 עכו. סמוך לתחנה המרכזית ולרכבת.

ג. מידע על תנאי הפנימיה/מעונות. דירת מדרשה על הים במחיר מוזל למעוניינות. לסטודנטיות בדירה אפשרות למלגת כפר סטודנטיות של המדרשה. לפרטים – יעל 0556809876

5. צוות המדרשה

א. הצוות במדרשה מורכב מראש המדרשה והמחנכות שמלוות את התלמידות בתכנית ההוראה, מדריכות בתכניות הצעירות (תכנית שמיניסטיות, מדרשת קיץ, וכו'), וכן רבנים ורבניות קבועים שמלמדים לאורך השנה ומהווים כתובת לשאלות בעת הצורך.

בין הרבנים המלמדים במדרשה: הרב יעקב דנה, הרב יעקב ידיד, הרב ערן טננבאום, הרב עמיר ברגר, הרב צביאל גרינברג, הרב מור הדסי, הרב שלמה גוטמן, הרב בן ציון ליבוביץ, הרבנית עידית איצקוביץ, הרבנית טל דנה, הרבנית תמר ברגר, שולי תורג'מן, עינאל קאפח, אילה דב

ב. הקשר עם התלמידות

אחד הדברים המיוחדים במדרשה הוא הקשר האישי שנוצר לבנות עם הצוות, והליווי בשנים משמעותיות בחיים.

ניתן דגש על ליווי חינוכי לכל שנה ולכל תכנית, מקום לקשר אישי בזמן המדרשה ולאחריה.

6. קשר עם בוגרות ותוכניות המשך

המדרשה היא תמיד מקום שאפשר לחזור אליו, וכן להתקשר להתייעץ כשצריך. צוות המדרשה זמין גם עבור הבוגרות ונשמר הקשר.

תכניות המשך – ימי עיון ואירועים סביב חגים, בוקר לימוד קבוע כל שבוע.

מדרשת 'אמונה' בארי פרדס חנה

פורסם ב: 0:25 מאת הדסה חיימוביץ

בואי למסע אל עצמך בחודש אלול.
חודש אלול במדרשת 'אמונה בארי' בפרדס חנה
מחכים לראותך…

תמונה

מדרשת תכלת, צפת

פורסם ב: 14:37 מאת yaaray

המדרשה בנוב

פורסם ב: 8:49 מאת yaaray